Martin Hauge

Zkušenosti, znalosti, zájmy

Jmenuji se Martin Hauge a  o tvorbu webových stránek jsem se začal zajímat v roce 1999. Následující rok jsem si zařídil živnostenský list a začal příležitostně vytvářet weby pro podnikatele či zájemce z řad jednotlivců. Své znalosti a dovednosti jsem průběžně načerpal z různých zdrojů. Nejprve to byly knihy (vzpomenu například na knížku HTML tvorba dokonalých www stránek od Jiřího Koska), následně pak různé zdroje napříč Internetem. V současné době se zaměřuji na práci s redakčním systémem WordPress. Mezi mé zájmy patří turistika, fitness, zvířata, jízda na kole či otužování a zdravý životní styl. V případě zájmu o mé služby se můžete podívat na mé (částečné) reference nebo mě rovnou kontaktujte.
Martin Hauge

Jak šel čas

1999
Vytvořeny první webové stránky
Počátek tvorby webových stránek
Své první osobní stránky jsem vytvořil v roce 1999. Tyto stránky následně vyhrály v soutěži Web 2. týdne roku 2000.
2000
Vystavení ŽL (Zpracování dat apod.)
Oficiální registrace činnosti

Vyřízení ŽL na obory činnosti: Zpracování dat na počítači, Zprostředkování obchodu a služeb, Reklamní činnost a marketing.

2003
OSVČ na plný úvazek
Na volné noze

Zkusil jsem si samostatné podnikání jako OSVČ.

2006
Webmaster ve FN Motol
Práce na HPP
Od roku 2006 působím jako Webmaster ve  Fakultní nemocnici v Motole.
2010
Pomoc týraným zvířatům
Projekt ALAN
Od roku 2010 provozuji projekt na pomoc týraným zvířatům v ČR. Od roku 2018 nese název ALAN a funguje pod záštitou  o.p.s. Dogpoint.
2014
Kompletní řešení pro Intranet
Intranet pro FN Motol
Pro Fakultní nemocnici v Motole jsem s použitím CMS Drupal kompletně vytvořil řešení vnitřního informačního systému nemocnice (Intranet).
2017
Začínám používat WordPress
Přechod na CMS WordPress
V průběhu roku 2017 jsem přešel  ze systému Drupal k používání CMS WordPress.
2021
Podpora zvířecích útulků
Charita (webové stránky zdarma)

V roce 2021 podpořil několik zvířecích útulků (a projektů na podporu zvířat) formou bezplatné tvorby a správy webových stránek.

2022
Nová prezentace FN Motol
Nový web pro FN Motol
Pro Fakultní nemocnici v Motole jsem na základě grafického návrhu vyrobil nové webové stránky. Nový web znamená výraznou úsporu finančních prostředků a nezávislost na jednom dodavateli.